marți, 18 ianuarie 2011

Un nou Protest

Dragi romani , protestul din 17 ,18 shi 19 nu insemna mai nimic.. 3 zile nu vor muri ei .. O solutzie mai buna ar fi ca toata lumea sa nu mai cumpere de la o companie combustibil, aceasta fiind nevoita sa scada pretul ca sa nu falimenteze.. atragand apoi clientii si pierzand ceilalti , dupa care vor fi nevoiti sa scada si ei.Cel mai mare impact ar fi falimentarea PETROM. IN PERIOADA 15 IAN-15 FEB SA NU MAI ALIMENTAM DE LA PETROM. Dupa ce PETROM va fi fortat sa scada pretul vom alimenta numai de la ei ... ceilalti vor fi si ei nevoiti sa intre in competitie si astfel vom avea cu adevarat o economie de piata... FORTATA DE NOI !Daca vrei sa ajuti la acest protest chiar daca nu ai masina .. raspandeste acest mass!

marți, 11 ianuarie 2011

Protest

PROTEST BENZINA
AM PUTEA INCERCA BOICOTAREA CELOR CARE NE EXPLOATEZA RESURSELE PENTRU CARE STRAMOSI NOSTRII SI-AU VARSAT SINGELE, ACHIZITIONIND PRODUSELE PETROLIERE NUMAI DE LA CEI CARE ORICUM IMPORTA MATERIA
PRIMA.
CU ALTE CUVINTE AR TREBUI SA NU MAI CUMPARAM BENZINA SI MOTORINA DE LA PETROM-OMV.
CHIAR DACA VOR EXPORTA PRODUSELE, POATE REUSIM MACAR SA LE INCHIDEM
STATIILE DE CARBURANTI.
Hai sa dam mesajul la cat mai multa lume sa nu mai cumpere nimeni de la statiile PERTOM-OMV

Reclamă interzisă Dacia Duster

joi, 6 ianuarie 2011

Protest impotriva escaladarii pretului combustibililor

Protestul de la benzinarii trebuie să CONTINUE! Aşa că, români, haideţi să nu ne mai lăsăm călcaţi în picioare de patronii multimiliardari ai industriei petroliere şi să-i facem să vadă ce înseamnă să PIARDĂ BANI! Fiţi solidari cu noi şi în zilele de 17, 18 şi 19 ianuarie 2011 NU ALIMENTAȚI, NU INTRAŢI ÎN NICIO BENZINĂRIE ! Mergem cu mijloacele de transport în comun, cu bicicletele sau pe jos, dar NU MAI ALIMENTĂM MAŞINILE pt. a nu le mai umple buzunarele! Dacă am fi toţi de acord şi am face un sacrificiu ar putea scădea preţurile carburanţilor !!!”